Nabór wniosków o przyznanie środków rezerwy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego
 
Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy  Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców.
 
Nabór wniosków od dnia 29 maja 2023r. do dnia 2 czerwca 2023r.
 
W przypadku wniosków KFS składanych w postaci papierowej nabór będzie prowadzony
od dnia 29 maja 2023r. od godz. 07:00 do dnia 2 czerwca 2023r. do godz. 14:00
Wnioski należy składać na dzienniku podawczym w siedzibie
PUP w Oświęcimiu oraz w Filii urzędu w Kętach
 
W przypadku wniosków KFS składanych w postaci elektronicznej (z bezpiecznym podpisem elektronicznym lub za pośrednictwem platformy ePUAP lub przez praca.gov.pl) nabór będzie prowadzony od dnia 29 maja 2023r. od godz. 07:00
do dnia 2 czerwca 2023r. do godz. 14:00
 
Wnioski złożone przed dniem 29 maja br. przed godz. 07:00 oraz
w dniu 2 czerwca br. po godz. 14:00 nie zostaną przyjęte do realizacji.
Wnioski złożone poza wskazanym terminem nie będą rozpatrywane.
 
Wniosek złożony w postaci elektronicznej musi posiadać: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej, w przeciwnym razie – wniosek pozostanie bez rozpatrzenia. Urząd nie ponosi odpowiedzialności za awarię platformy ePUAP, niewłaściwie przesłane lub uszkodzone pliki.
 
Bez względu na formę złożenia wniosku KFS decyduje data i godzina złożenia wniosku,
tj. data wpływu do Urzędu, nie data stempla pocztowego.
 
Nabór wniosków będzie powtarzany w sytuacji niewykorzystania środków KFS
pozostających w dyspozycji urzędu.
 
Pula środków finansowych z rezerwy na 2023 rok w ramach rezerwy
Krajowego Funduszu Szkoleniowego wynosi 60.200,00 zł.
 
Pracodawca zainteresowany uzyskaniem dofinansowania kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy składa w urzędzie Wniosek o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców wraz z wymaganymi załącznikami.
 
Wniosek bez wymaganych załączników pozostawia się bez rozpatrzenia!
 
Planowane przez Państwa kształcenie ustawiczne finansowane ze środków KFS musi się rozpocząć w bieżącym roku (nie wcześniej jednak niż od 24 lipca br.) i w tym roku musi zostać sfinansowane z tych środków!
 
Informacje:
  1. Pracownicy planowani do objęcia dofinansowaniem kształcenia ustawicznego ze środków KFS muszą być zatrudnieni na umowę o pracę przez pracodawcę co najmniej od dnia złożenia wniosku do ukończenia kształcenia ustawicznego.
  2. Pracodawca wnioskując o dofinansowanie kształcenia ustawicznego ze środków KFS dla siebie musi zatrudniać co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę, co najmniej od dnia złożenia wniosku do ukończenia kształcenia ustawicznego.
  3. Pracodawca w ramach jednego naboru KFS składa tylko jeden wniosek, na którym zgłasza zapotrzebowanie na planowane kształcenie ustawiczne dla wszystkich uczestników planowanych do objęcia kształceniem.
O dofinansowanie kształcenia ustawicznego może wystąpić każdy pracodawca, posiadający siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności w powiecie oświęcimskim, który wpisuje się w jeden z priorytetów ustalonych w 2023 roku przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Radą Rynku Pracy:
  1. wsparcie kszałcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców;
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  4. wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia;
  5. wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych;
  6. wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i godspodarką odpadami.
oraz w jeden z priorytetów Rady Rynku Pracy dla rezerwy KFS:
  1. wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS;
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju;
  4. wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego;
  5. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat pracy w szczególnych warukach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
 
UWAGA!
W ramach priorytetu nr 1 pracodawcy mogą aplikować o kształcenie zarówno cudzoziemców jak i polskich pracowników (to samo dotyczy pracodawców), które adresuje specyficzne potrzeby, jakie mają pracownicy cudzoziemscy i pracodawcy ich zatrudniający. Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności: Z kształcenia w ramach powyższego priorytetu mogą korzystać również pracodawcy i pracownicy z polskim obywatelstwem o ile wykażą w uzasadnieniu wniosku, że kształcenie to ułatwi czy też umożliwi im pracę z zatrudnionymi bądź planowanymi do zatrudnienia w przyszłości cudzoziemcami.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu nr 2 pracodawca zobowiązany jest do udowodnienia, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby planowane do objęcia kształceniem ustawicznym w ramach tego priorytetu będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami. Pracodawca zobowiązany jest do przedstawienia wiarygodnego dokumentu np. kopii dokumentu zakupu, decyzji dyrektora/zarządu o wprowadzeniu nowego systemu oraz logicznego i wiarygodnego uzasadnienia.
Należy pamiętać, że przez "nowe technologie czy narzędzia pracy" w niniejszym priorytecie należy rozumieć procesy, technologie, maszyny czy rozwiązania nowe dla wnioskodawcy a nie całego rynku.
Wsparciem kształcenia ustawicznego w ramach tego priorytetu można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych/na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy lub wdrażała nowe procesy.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu nr 3 pracodawca zobowiązany jest do udowodnienia, że wnioskowana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego występującego na terenie powiatu oświęcimskiego (zgodnie z barometrem zawodów dla powiatu oświęcimskiego 2023, według którego tut. Urząd będzie prowadził weryfikację wniosków pod kątem spełnienia tego priorytetu). Oznacza to, że kluczowym jest w jakim zawodzie planowane jest kształcenie a nie w jakim zawodzie osoba kierowana na kształcenie obecnie pracuje.
Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy w Oświęcimiu, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, zobowiązany jest do wykazania, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy. W takiej sytuacji analizie będzie podlegał barometr zawodów powiatu, na terenie którego pracodawca/pracownicy wykonują pracę.
 
Zapis przyjęty w ramach priorytetu nr 4 umożliwia sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników wyłącznie w wieku powyżej 50 roku życia, które zostały zatrudnione w okresie ostatniego roku lub w okresie ostatniego roku miały zmieniony zakres obowiązków w aktualnym miejscu pracy lub będą je miały zmienione w perspektywie najbliższych 3 miesięcy od momentu złożenia wniosku.
Decyduje wiek osoby, która skorzysta z kształcenia ustawicznego, w momencie składania przez pracodawcę wniosku o dofinansowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu. W uzasadnieniu pracodawca zobowiązany jest do wykazania potrzeby nabycia umiejętności.
 
Zapis przyjęty w ramach priorytetu nr 5 pozwala na sfinansowanie niezbędnych form kształcenia ustawicznego osobom (np. matce, ojcu, opiekunowi prawnemu), które powracają na rynek pracy po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem. Pracodawca zobowiązany jest do udowodnienia, iż w/w osoby planowane do objęcia kształceniem ustawicznym powracają na rynek pracy po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem. Priorytet adresowany jest przede wszystkim do osób, które w ciągu jednego roku przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie podjęły pracę po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem (np. urlop macierzyński, wychowawczy, zwolnienie na opiekę nad dzieckiem). Dostępność do priorytetu nie jest uwarunkowana powodem przerwy w pracy tj. nie jest istotne czy był to urlop macierzyński, wychowawczy czy zwolnienie na opiekę nad dzieckiem. Nie ma znaczenia długość przerwy w pracy jak również to, czy jest to powrót do pracodawcy sprzed przerwy, czy zatrudnienie u nowego pracodawcy. Pracodawca zobowiązany jest dołączyć do wniosku oświadczenie dot. potencjalnego uczestnika kształcenia, że spełnia warunki dostępu do tego priorytetu bez podawania szczegółowych informacji mogących zostać uznane za dane wrażliwe np powody pozostawania bez pracy.
Priorytet adresowany jest także do osób, które mają na utrzymaniu rodziny 3+ bądź są członkami tych rodzin. Z dofinansowania w ramach priorytetu mogą skorzystać członkowie rodzin wielodzietnych, którzy na dzień złożenia wniosku posiadają Kartę Dużej Rodziny bądź spełniają warunki jej posiadania. Dotyczy to zarówno rodziców i ich małżonków jak i pracujących dzieci pozostających z nimi w jednym gospodarstwie domowym. Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny do dziecka. Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, który jest:
  1. osobą posiadającą obywatelstwo polskie, mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  2. cudzoziemcem mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zezwolenia na pobyt czasowy udzielony w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 oraz art. 186 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 grudnia 2013r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2020 r., poz. 35) lub w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej, jeżeli zamieszkuje z członkami rodziny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  3. mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz członkom jedo rodziny w rozumieniu art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeżdzie z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz. U. z 2019 r., poz. 293), posiadającym prawo pobytu lub prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:
  1. w wieku do 18 roku życia,
  2. w wieku do 25 roku życia – w przypadku uczących się w szkole lub szkole wyższej,
  3. bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.
 
UWAGA: Warunki – powrotu na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz bycia członkiem rodziny wielodzietnej – nie muszą być spełniane łącznie.
Pracodawca zobowiązany jest dołączyć do wniosku oświadczenie dot. potencjalnego uczestnika kształcenia, że spełnia warunki dostępu do tego priorytetu.
 
Składając wniosek w ramach priorytetu nr 6 w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych przez osoby poniżej 30 roku życia, pracodawcy zobowiązani są do wykazania w uzasadnieniu, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanego szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie.
Wsparcie kształcenia osób młodych do 30 roku życia w zakresie umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami mogą otrzymać pracodawcy i pracownicy zatrudnieni w firmach z szeroko rozumianej branży energetycznej i gospodarki odpadami. Warunkiem dostępu do niniejszego priorytetu jest posiadanie odpowiedniego kodu PKD oraz zawarte we wniosku o dofinansowanie wiarygodne uzasadnienie konieczności nabycia nowych umiejętności, w tym poprzez wykazanie bezpośredniego związku danego stanowiska pracy z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.
O przynależności do branży motoryzacyjnej decydowało będzie posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2023 roku) jednego z poniższych kodów PKD:
PKD 06.20.Z – Górnictwo gazu ziemnego
PKD 24.46.Z – Wytwarzanie paliw jądrowych
PKD 25.21.Z – Produkcja grzejników i kotłów centralnego ogrzewania
PKD 27.12.Z – Produkcja aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej
PKD 27.11.Z – Produkcja elektrycznych silników, prądnic i transformatorów
PKD 27.20.Z – Produkcja baterii i akumulatorów
PKD 27.31.Z – Produkcja kabli światłowodowych
PKD 27.32.Z – Produkcja pozostałych elektronicznych i elektrycznych przewodów i kabli
PKD 27.33.Z – Produkcja sprzętu instalacyjnego
PKD 27.40.Z – Produkcja elektrycznego sprzętu oświetleniowego
PKD 27.51.Z – Produkcja elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego
PKD 27.90.Z – Produkcja pozostałego sprzętu elektrycznego
PKD 28.11.Z – Produkcja silników i turbin, z wyłączeniem silników lotniczych, samochodowych i motocyklowych
PKD 28.12.Z – Produkcja sprzętu i wyposażenia do napędu hydraulicznego i pneumatycznego
PKD 28.21.Z – Produkcja pieców, palenisk i palników piecowych
PKD 28.25.Z – Produkcja przemysłowych urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych
PKD 29.31.Z – Produkcja wyposażenia elektrycznego i elektronicznego do pojazdów silnikowych
PKD 35.11.Z – Wytwarzanie energii elektrycznej
PKD 35.12.Z – Przesyłanie energii elektrycznej
PKD 35.13.Z – Dystrybucja energii elektrycznej
PKD 35.14.Z – Handel energią elektryczną
PKD 35.21.Z – Wytwarzanie paliw gazowych
PKD 35.22.Z – Dystrybucja paliw gazwoych w systemie sieciowym
PKD 35.23.Z – Handel paliwami gazowymi w systemie sieciowym
PKD 35.30.Z – Wytwarzanie i zaopatrywanie w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych
PKD 38.11.Z – Zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne
PKD 38.12.Z – Zbieranie odpadów niebezpiecznych
PKD 38.21.Z – Obróbka i usuwanie odpadów innych niż niebezpieczne
PKD 38.22.Z – Przetwarzanie i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych
PKD 38.31.Z – Demontaż wyrobów zużytych
PKD 38.32.Z – Odzysk surowców z materiałów segregowanych
PKD 39.00.Z – Działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami
PKD 42.21.Z – Roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych
PKD 42.22.Z – Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych
PKD 43.21.Z – Wykonywanie instalacji elektrycznych
PKD 43.22.Z – Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych
PKD 49.50.A – Transport rurociągami paliw gazowych
PKD 52.10.A – Magazynowanie i przechowywanie paliw gazowych
 
UWAGA: Warunki priorytetu nr 6 – szkolenie z zakresu umiejętności cyfrowych oraz posiadanie, jako przeważającego, jednego z wymienionych powyżej kodów PKD – nie muszą być spełniane łacznie. Priorytet dotyczy wyłącznie osób młodych do 30 roku życia.
 
Podmiotami uprawnionymi do składania wniosku ze środków KFS w ramach priorytetu A rezerwy KFS, wynikającego z decyzji Rady Rynku Pracy są:
  1. CIS i KIS to jednostki prowadzone przez JST, organizacje pozarządowe, podmioty kościelne lub spółdzielnie socjalne.
  2. WTZ mogą być tworzone przez fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty. Pracodawcy zamierzający korzystać z tego priorytetu powinni wykazać, że współfinansowane ze środków KFS działania zmierzające do podniesienia kompetencji pracowników związane są z ich zadaniami realizowanymi w CIS, KIS, WTZ, ZAZ, przedsiębiorstwie społecznym lub spółdzielni socjalnej.
  3. przedsiębiorstwa społeczne wpisane do wykazu przedsiębiorstw społecznych, który zgodnie z ustawą o ekonomii społecznej prowadzony jest przez MRiPS w systemie Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej, pod adresem:https://rjps.mpips.gov.pl/RJPS/RU/start.do?id_menu=59.
  4. Spółdzielnie socjalne – podmioty wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Weryfiakcji ich formy prawnej będzie prowadzona na podstawie KRS.
  5. Zakłady aktywności zawodowej – to podmioty, które mogą być tworzone przez gminę, powiat oraz fundację, stowarzyszenie lub inną organizację społeczną, decyzję o przyznaniu statusu zakładu aktywności zawodowej wydaje wojewoda.
Ze środków KFS w ramach tego priorytetu mogą korzystać wszyscy pracownicy w/w podmiotów.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu B rezerwy KFS pracodawca zobowiązany jest do udowodnienia, że kandydat wskazany do kształcenia posiada orzeczenie o niepełnosprawności tj. pracodawca zobowiązany jest do załączenia do wniosku oświadczenia o posiadaniu takiego orzeczenia.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu C rezerwy KFS należy udowodnić, że kształcenie ustawiczne obejmuje obszary lub branże wskazane w wizji i misji powiatu oświęcimskiego, wynikające ze "Strategii Rozwoju Powiatu Oświęcimskiego na lata 2021-2030", które potrzebują wsparcia na lokalnym rynku pracy. Pracodawcy zobowiązani są do odpowiedniego uzasadnienia, w którym obszarze lub branży mieści się wybrane kształcenie ustawiczne.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu D rezerwy KFS będą mogły zostać sfinansowane obowiązkowe szkolenia branżowe nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu zatrudnionych w publicznych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe oraz w publicznych placówkach kształcenia ustawicznego i w publicznych centrach kształcenia zawodowego – prowadzonych zarówno przez jednostki samorządu terytorialnego jak również przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.
Priorytet ten pozwala również na skorzystanie z dofinansowania do różnych form kształcenia ustawicznego osób, którym powierzono obowiązki instruktorów praktycznej nauki zawodu lub deklarujących chęć podjęcia się takiego zajęcia, opiekunków praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego. Grupę tę stanowią pracodawcy lub pracownicy podmiotów przyjmujących uczniów na staż bądź osoby prowadzące indywidualne gospodarstwa rolne.
 
Priorytet E rezerwy KFS promuje działania wobec osób pracujących w warunkach niszczących zdrowie i w szczególności powinien objąć osoby, które nie mają prawa do emerytury pomostowej. Wykaz prac w szczególnych warunkach stanowi załącznik nr 1, a prac o szczególnym charakterze – załącznik nr 2 do ustawy z dnia 19 grudnia 2008 roku o emeryturach pomostowych (t.j. Dz. U. z 2018r., poz.1924 ze zm.).
 
Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 117), a także z obowiązującymi „Zasadami przyznawania środków na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu".
 
Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się:
  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniam ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.
W celu otrzymania punktów za posiadanie przez realizatora usługi kształcenia certyfikatów jakości oferowanych usług, należy załączyć kserokopię ocenianego dokumentu do wniosku. Brak kserokopii certyfikatu jakości, skutkuje brakiem punktów za jego posiadanie.
 
Załączniki
Zasady przyznawania środków na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (pdf, 379 KB)
Wniosek o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2023r. (pdf, 516 KB)
Wniosek o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2023 (docx, 331 KB)
Formularz o pomocy de minimis.doc (ods, 41 KB)
Formularz o pomocy de minimis.pdf (pdf, 133 KB)