Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zachęca do udziału w plebiscycie „Edukacyjna Gmina Małopolski 2019" oraz w konkursie „Ambasador Bilansu Kariery". Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września.

W tym roku kapituła plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski" szczególną wagę przykłada do działań nakierowanych na rozwój kompetencji cyfrowych i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Plebiscyt jest adresowany do gmin wiejskich lub miejsko-wiejskich, obejmujących miasta nie przekraczające 25 tys. mieszkańców, dbających o rozwój edukacyjny i zawodowy Małopolan, angażujących różne środowiska i instytucje w działania edukacyjne, promujących doradztwo zawodowe. Mile widziane są samorządy o nietuzinkowym podejściu do edukacji i uczenia się.

Grand Prix „Edukacyjna Gmina Małopolski 2019" to nie tylko tytuł honorowy, wyróżniający gminę na tle innych, ale także atrakcyjne nagrody – film promujący gminę, pamiątkowa statuetka i dyplom.

Ponadto wszyscy uczestnicy zapraszani są na uroczyste wręczenie nagród podczas gali „Rozwiń swoją gminę", która pod koniec roku odbędzie się w Krakowie.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września, do godziny 12. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go mailowo na adres: mdu@wup-krakow.pl.

***

W ramach programu „Edukacyjna Gmina Małopolski" realizowany jest także konkursu o tytuł „Ambasadora Bilansu Kariery".  Jest on adresowany do sołtysów i członków kół gospodyń wiejskich .

„Ambasador Bilansu Kariery" to człowiek, który łączy ludzi i inspiruje ich do działania, to lider lokalny z pasją, dbający o mieszkańców, ktoś, kto nieustannie poszukuje nowych dróg.

Także w tym konkursie zgłoszenia można nadsyłać do 10 września (formularz zgłoszeniowy).

Do tej pory w Małopolsce nagrodzono  tym tytułem 12 sołtysów: Barwałdu Średniego, Bratucic, Brodów, Gnojnika, Kościeliska, Krzeczowa, Libuszy, Stawów Monowskich, Targowiska, Zarzyc Małych, Zarzyc Wielkich oraz Zedermana.

Regulamin konkursu dla sołtysów_2019 Regulamin_Plebiscytu_EGM2019