Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu w Oświęcimiu.

Data publikacji strony internetowej: 2014-06-16. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-12-08.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2019-09-22. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agata Walter, a.walter@pup.oswiecim.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 33 842 49 07. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Siedziba główna ul. Wyspiańskiego 10: Główne wejścia do budynku PUP Oświęcimiu znajdują się od strony ul. Lucjana Rydla. Do pierwszego wejścia głównego prowadzą schody. Drugie usytuowane od strony północnej z poziomu terenu, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Po przejściu przez drzwi dla osób niepełnosprawnych znajduje się platforma umożliwiające pokonanie schodów prowadzących na parter budynku. W celu skorzystania z platformy należy przycisnąć dzwonek znajdujący się przy platformie. Nawierzchnia prowadzącego do wejścia dla osób niepełnosprawnych jest utwardzona i wypłaszczona. Drzwi wejściowe wymagają naciśnięcia klamki i pociągnięcia. Punkt obsługi osób niepełnosprawnych w Urzędzie znajduje się na parterze budynku. Na parterze budynku znajduje się również toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Filia PUP w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27a: Do budynku prowadzi jedno wejście oraz schody, przy których znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Powiatowy Urząd Pracy mieści się na drugim piętrze budynku na które można dostać się windą.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Siedziba główna ul. Wyspiańskiego 10: Pomieszczenia biurowe Urzędu Pracy znajdują się na parterze, I i II piętrze budynku. W budynku nie ma dostępnej windy. W budynku dostępna jest platforma dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca dostanie się na parter budynku wejściem dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu formalna obsługa klienta odbywa się na parterze budynku, jeżeli zachodzi potrzeba pracownik schodzi do klienta na parter budynku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a, oznaczeń kontrastowych, druku powiększonego dla osób niedowidzących. Filia PUP w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27a: Powiatowy Urząd Pracy dysponuje windą z której mogą korzystać osoby niepełnosprawne w tym na wózkach inwalidzkich. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a, oznaczeń kontrastowych, druku powiększonego dla osób niedowidzących.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.

W urzędzie jest możliwa komunikacja za pomocą pętli indukcyjnej. W budynku przy ul. Wyspiańskiego 10 znajduje się platforma umożliwiająca dostanie się na parter budynku przez przejście dla osób niepełnosprawnych.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Miejsca dla osób niepełnosprawnych dla całego kompleksu biurowego mieszczącego się przy ul. Wyspiańskiego 10 (Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy zlokalizowane są od ul. Wyspiańskiego. Parking bezpośrednio przed budynkiem przy ul. Wyspiańskiego 10 zajmowanym przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy. Na drodze z miejsca parkingowego do wejścia dla osób niepełnosprawnych w PUP w Oświęcimiu utrudnieniem są krawężniki. Filia PUP w Kętach nie posiada własnego miejsca parkingowego osoby niepełnosprawne mogą korzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla nich przy pobliskich blokach.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia, o którym mowa w ust. 1 jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

W celu skorzystania przez osoby zainteresowane z pomocy tłumacza języka migowego PJM, SJM, SKOGN przy załatwianiu spraw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu, prosimy o:

W przypadku Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu w Kętach

Osoby, zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w sposób określony powyżej, co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Prosimy również o wskazywanie sprawy, którą chcecie Państwo załatwić w celu ułatwienia i przyśpieszenia jej załatwienia.