„Bliżej pracodawcy -  kampania informacyjna skierowana do pracodawców"  - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) jest instrumentem polityki rynku pracy określonym w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Celem KFS-u jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu niewystarczających i nieadekwatnych kompetencji.
Ze środków KFS mogą korzystać pracodawcy (zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), którzy chcą podnieść kompetencje swoje i/lub swoich pracowników (zatrudnionych na podstawie art. 2 kodeksu pracy), posiadający siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie powiatu oświęcimskiego, spełniający priorytety obowiązujące w danym naborze wniosków.
Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą być przeznaczone na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy, na które składają się: Dofinansowaniem z KFS mogą zostać objęte w/w działania, które nie rozpoczęły się przed dniem podpisania umowy zawieranej pomiędzy Starostą – Powiatowym Urzędem Pracy a pracodawcą, któremu środki zostały przyznane.
Działania, o których mowa powyżej, powinny rozpocząć się i zostać sfinansowane w roku, w którym środki KFS zostały przyznane.
Na wniosek pracodawcy, na podstawie umowy, przyznane mogą zostać środki KFS w wysokości: Środki z KFS przyznane pracodawcy na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego stanowią pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.
 
Informacja w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy – pok. 101 tel. 33 8444143(45) wewn. 1101

Podstawa prawna:
  1. art. 69a i 69b ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2019r., poz. 1482 ze zm.);
  2. rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 117).