„Bliżej pracodawcy -  kampania informacyjna skierowana do pracodawców" - Prace interwencyjne

Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, z częściowym dofinansowaniem (refundacją) pracodawcy wynagrodzenia przez urząd pracy. Celem jest ułatwienie bezrobotnym powrotu lub do wejścia na rynek pracy.
 
Pracodawca zainteresowany zorganizowaniem prac interwencyjnych powinien złożyć do wybranego powiatowego urzędu pracy wniosek.
 
Skierowanie do podjęcia zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych może otrzymać osoba bezrobotna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy.
 
Pracodawca, który zatrudnił w ramach prac interwencyjnych skierowanych przez urząd pracy bezrobotnych otrzymuje zwrot części kosztów poniesionych na ich:  
Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnia(…) refundacja może być wypłacona: Pracodawca jest obowiązany, stosownie do zawartej umowy, do utrzymania w zatrudnieniu skierowanego bezrobotnego przez okres odpowiednio 3 lub 6 miesięcy po zakończonej refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne. Niewywiązanie się z tego warunku skutkuje zwrotem uzyskanej pomocy wraz z odsetkami.

Szczegółowe informacje udzielane są w PUP Oświęcim pok. nr 4 / tel. 33 844 41 43(45) wewn. 1004

Podstawa prawna:
  1. art. 51, art. 56 i art. 59 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2019r., poz. 1482 ze zm.);
  2. rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 czerwca 2014 r. w sprawie organizowania prac interwencyjnych i robót publicznych oraz jednorazowej refundacji kosztów z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne (t.j. Dz. U. z 2014r. poz. 864).